Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar një video, ku sipas tij shihet momenti kur polici godet me shkop gome kryeredaktorin e gazetës Rilindja Demokratike, Bledi Kasmi.

“Kryebanditi Edi Rama hedh gurin dhe fsheh doren! Ja se si polici godet me shkop gome ne koke kryeredaktorin e RD, Bledi Kasmi. sb”, shkruan Berisha në “Facebook”.

Protesta e opozitës ishte brenda normave të një proteste normale, përveç disa incidenteve të vogla dhe tensionimeve të herë pas hershme të situatës.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook