Dy futbollistët e Milanit kanë përshëndetur shqiptarët me një video të publikuar nga një tifoz i tyre.

Ac Milan është një nga ekipet më legjendare në botë, pavarësisht se vitet e fundit nuk ka patur një ecuri të mirë, si në kampionatin italian ashtu edhe në Europë.

Mirëpo fansat e tyre i qëndrojnë ende besnikë dhe ekipi i njohur italian, ka një numër të madh tifozësh në të gjithë botën, ashtu si edhe në Shqipëri. 
Një tifoz shqiptar ka patur fatin të jetë pranë futbollistëve të Milanit dhe u ka kërkuar dy prej tyre të përshëndesin shqiptarët.

Siç shihet në video, bëhet fjalë për mbrojtësin Davide Calabria dhe kapitenin Leonardo Bonuçi.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook