Në “Elbasan Arena” është duke u luajtur ndeshja mes Shqipërisë dhe Izraelit, e vlefshme për grupin 1, Liga C të Ligës së Kombeve.

Një episod i pazakontë ka ndodhur në shkallët e stadiumit, ku protagonistë kanë qenë të rinjtë e FRPD.

Siç shihet dhe në videon e siguruar nga “DuaLajm.com”, ata kanë shpalosur në stadium një pankartë ku shkruhej: “Rama ik!”.

Ndërkohë që rezultati i ndeshjes është 0-0, kur jemi në përfundim të pjesës së parë.