Dashuria për këtë sport nis që në moshë të vogël, kështu ka ndodhur me shumë prej nesh.

Por nëse në moshën 5 vjeçare mund të njihnim një lojtar, ndoshta edhe një ekip, e kundërta ndodh me Seth Fitzpatrick.

Ai është vetëm 5 vjeç, një tifoz i “çmendur” futbolli që në këtë moshë, i cili njeh qindra futbollsitë.

Babai i tij, e filmoi 5 vjeçarin teksa i tregonte foto të 100 fëmijëve dhe djali i vogël nuk gabon në asnjërin prej tyre.

Ai është një tifoz i zjarrtë i Doncaster Rovers, skuadër që militon në kategorinë e tretë angleze.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook