Përpos qyteteve të tjera, moti i keq në vend, ka përfshirë ditën e sotme edhe zonën e Lezhës.

Era e fortë ka shkaktuar dëme të mëdha, sidomos në zonën bregdetare.

Për shkak të forcës së erës, janë rrëzuar disa pisha në bregdetin e Shëngjinit.

Dëmet e shkaktuara nga era, janë tepër të mëdha dhe mjedisi ndodhet në një gjendje katastrofike.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook