Sulmuesi spanjoll, Diego Costa njihet si futbollist impulsiv në fushat e blerta por edhe jashtë saj.

Në një video që ka postuar në rrjetet sociale, spanjolli frikëson keq vëllain e tij Jair Da Silva Costa.

Costa i ndez fishekzjarret pranë vëllait që ishte duke fjetur, ndërsa reagimi i tij ishte humoristik.

Kjo video e Costas menjëherë pas publikimit është bërë virale në rrjetet sociale dhe ka shkaktuar shumë të qeshura.

Diego Costa këtë sezon nuk e ka nisur mirë me Atletico Madridin. Ai ka arritur të shënoj vetëm katër gola dhe duke u ndëshkuar shtatë herë me karton të verdhë në 15 paraqitje të tij.