Sot njihet si një prej vajzave më elegante të ekranit shqiptar dhe atij turk.

Por Almeda Abazi ka qenë një femër më e kolme në fillimet e karrierës së saj si showgirl dhe për këtë kemi prova.

Bukuroshja shqiptare, e cila është e martuar me aktorin turk, Tolgahan Sayisman, shfaqet në një video të vitit 2009.

Ajo ka marrë pjesë në një prej emisioneve turke 9 vite më parë, kohë kur ish-missi nuk kishte bërë ndërhyrjen në hundë dhe kishte forma më të kolme, që i shkojnë shumë.

Kjo video ku Almeda dridh të pasmet nën ritmet e muzikës është publikuar në Instagram nga faqja “Aktore turke” dhe ka marrë reagime pa masë.