Çfarë mendoni se mund t’i ndodhë një merimange që shkon për të zënë pre bletë, por në vendin e gabuar?

Në videon e mëposhtme do të shihni se si një merimangë e pëson keq, pasi shkoi tek kosheria e bletëve për të zënë prenë e saj.

Siç shihet dhe në pamjet e mëposhtme, merimanga është në pozicionin e prehjes, strategji tipike që përdorin për kapjen e presë së tyre.

Por bletët duket se tregohen më të zgjuara dhe ja kuptojnë “strategjinë”, duke e sulmuar fillimisht, ndërsa merimanga lëviz dhe kupton që tashmë i ka punët “pisk”, shkruan “DuaLajm.com”.

Vetëm pak sekonda pasi 2-3 bletë e sulmojnë fillimisht, dhjetëra bletë i sulen merimangës, duke e sulmuar atë keqazi.

Merimanga paralizohet nga helmi i bletëve, ndërsa në video nuk tregohet fundi i saj, por me aq sa shihet në video, nuk është e mundur t’i ketë menduar e gjallë këtij sulmi.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook