Tifozët shqiptarë kanë dalë në rrugët e shtetit zviceran për të festuar fitoren me përmbysje të Zvicrës ndaj Serbisë.

Festa e tyre nuk ka kaluar pa incidente. Aty afër është ndodhur dhe një tifoze serbe e cila ishte veshur kuq e zi ka provokuar tifozët shqiptar.

Acarimi i saj ka përfunduar me kaq, pasi nuk është lejuar të bëjë ndonjë skandal që të prishi festën.

Kujtojmë se Zvicra fitoi me rezultat 2-1 ndaj Serbinë me gola të Xhakës dhe Shaqirit.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook