Pas publikimit të rezultateve të jozyrtare të zgjedhjeve presidenciale dhe parlamentare të mbajtura në Turqi, ku fitues u shpall sërish presidenti turk Recep Tayyip Erdogan, shumë shqiptarë në Kosovë, Shqipëri dhe Maqedoni kanë festuar në rrugë dhe në ambiente të tjera.

Në Prizren qytetarët kanë nisur të festojnë duke dalë në rrugë me pankarta e valëvisin flamurin e Turqisë teksa brohorisin emrin e Erdogan.

Erdogan udhëheq me 52.79 % të votave, pas numërimit të 98.68 për qind të votave.

Live PrizrenFillojn festimet në Prizren pas fitores së Erdoganit në zgjedhjet Presidenciale.. Foto -Pamjet para urës së Gurit,Prizren…

Gepostet von RTV BESA am Sonntag, 24. Juni 2018

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook