Toronto “ngrin” nga i ftohti, liqeni Ontario shndërrohet në pistë patinazhi.

 I ftohti ka mbërritur edhe në Toronto, duke arritur në temperatura ekstremisht të ulëta.

Gjendja “e acartë” e motit, ka shndërruar liqenin Ontario në një pistë patinazhi dhe duket se qytetarët po e shijojnë shumë këtë fakt, pavarësisht të ftohtit.

“Kur është shumë ftohtë, ti mund bësh patinazh në liqenin Ontario”, shprehen ata.

https://youtu.be/Ymy1YLiM9js

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook