Një mësuese në Kinë është pushuar nga puna pasi ka qëlluar me shpullë një student aq fort saqë i ka lënë shenjën e dorës në fytyrë.

Mësuesja e kishte dënuar djalin, i cili ishte një student i shkëlqyer duke e qëlluar 12 herë me shpullë.

Djali pësoi plagë duke përfshirë një tronditje dhe disa enë gjaku të çara pranë syrit të tij dhe po trajtohet në spital, shkruajnë mediat lokale.

Djali u tha gazetarëve se ai u ndëshkua pasi mësuesi e kapi duke folur me të shokun e klasës.

Mësueska e çoi atë nga banka e tij dhe filloi ta godasë atë para klasës, sipas Yangtze Evening News.

‘Mësuesi e humbi durimin dhe së pari goditi një vajzë para se të godiste Xiaochen,’ tha një student në të njëjtën klasë.

Ai u diagnostikua me lëndime në veshin e tij të majtë, një tronditje, plagë të indeve të buta dhe disa enë gjaku të çara pranë syrit të tij.

Ai gjithashtu pësoi humbje të përkohshme të dëgjimit.

Incidenti është raportuar në Ministrinë e Arsimit të qytetit dhe familja Xiaochen ka paraqitur gjithashtu një raport të policisë.

Shkolla ka rënë dakord të paguajë shpenzimet mjekësore të Xiaochen.

Nuk është e qartë nëse mësuesi do të akuzohej nga policia.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook

LEXO EDHE:  Suksese në punë, të ardhurat apo fat në dashuri? Zbuloni çfarë horoskopi parashikon për ju për këtë javë