Google Arts & Culture është aplikacioni më i ri, i cili po bëhet shumë i përhapur dhe i pëlqyer dita-ditës në të gjithë botën.

Google Arts & Culture, është një aplikacion i cili gjen binjakun tuaj, por veçantia e këtij programi, është së sozinë e gjen vetëm nga pikturat e ekspozuara në muze.

Pavarësisht se aplikacioni ka dal në treg që në 2016, ai u bë i njohur veç disa javë më parë, fal përditësimit të tij të fundit që ka të bëjë me gjetjen e binjakut.

“Bëni një fotografi dhe zbuloni nëse portreti juaj është në një muze”, është slogani që ka ky aplikacion.
Zëdhënësi i Google, Patrick Lenihan, në një deklaratë ka treguar se qëllimi i krijimit të këtij aplikacioni, është që të kthejë interesin nga arti.

“Në jemi përpjekur që të gjejmë një mënyrë që njerëzit të përfshin sa më shumë në art dhe të flasin për të, dhe aplikacioni Google Arts & Culture është një mënyrë shumë e mirë për tu informuar dhe pa ju kushtuar asgjë, pasi aplikacionin e gjeni falas në çdo appstore”, shprehet Lenihan.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook