Të gjobitesh kur je e dehur dhe je “në timon” nuk vlen vetëm për makinat por dhe për kuajt.

Logan, një grua 51-vjeçare u akuzua për konsumimin e pijeve alkoolike kur ishte “në timon” pasi ajo hipi në një kalë për të shkuar në dyqan pijesh, ndërsa kaloi më shumë se katër herë mbi limitin e alkoolit të lejuar.

“Gruaja ishte e dehur dhe po ecte me kalë në korsinë e makinave”, njofton policia britanike.

Ajo u arrestua dhe u dërgua në Stacionin Policor të Logan.

Gruaja më pas u akuzua se ishte në “timon” të një kali nën ndikimin e alkoolit.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook