Ky është momenti kur një peshkatar mendonte se kishte kapur një peshk të madh, por shpejt u kuptua se ishte një kufomë njerëzore.

Peshkatari, i quajtur Safari, ishte në mesin e qindra garuesve në një garë peshkimi në lumin Citarum në Bandung të Indonezisë, të dielën pasdite.

Pas dy minutash me atë që ai mendonte se ishte një kapje e madhe – dora e një njeriu të vdekur del në sipërfaqe.

Safari u terrorizua, pasi e kuptoi se kapja ishte në të vërtetë ishte trupi i një njeriu që ishte mbytur në fund të lumit.

Policia mbërriti në vendin e ngjarjes dhe ndihmoi në tërheqjen e trupit të njeriut me flokë kaçurrele.

Zyrtarët tani po përpiqen të identifikojnë personin e peshkuar nga lumi dhe u bëjnë thirrje banorëve për më shumë informacion. Ata besojnë se ai kishte rënë kohët e fundit në lumë.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook