Një video shokuese tregon momentin kur një foshnjë për pak sa nuk mbytet pas një momenti pakujdesie në një qendër kujdesi për fëmijët.

Në pamjet e filmuara nga kamerat e sigurisë, shihet foshnja që përmbyset me kokë poshtë në pishinën e vogël të ndërtuar enkas për fëmijët e vegjël.

Siç shihet dhe në video, foshnja përpëlitet në ujë me kokë poshtë për gati 46 sekonda, derisa vërehet nga stafi i qendrës.

Ata e nxjerrin menjëherë foshnjën 7-muajshe nga pishina, duke i shpëtuar mrekullisht jetën në një moment që nga çasti në çast vogëlushi mund të kishte ndërruar jetë, shkruan “DuaLajm.com”.

Ngjarja ka ndodhur në Kinë, ndërsa foshnja aktualisht ndodhet i shtruar në spital, ku po i ushtrohet një kontrolli për inflamacion në mushkëri, pas konsumimit të një sasie të konsiderueshme uji, teksa ishte në pishinë kokë-poshtë.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook