Të dielën, kapiteni i Barcelonës, Andres Iniesta do të luajë ndeshjen e tij të fundit me katalanasit.

Iniesta ka kaluar 16 vite të karrierës së tij dhe ka luajtur mbi 438 sfida me fanellën e Barcelonës.

Numri 8 do të zhvendoset në shenjën e infinitiv duke treguar se Inietsta do të jetë i paharrueshëm në gjithë historinë e Barcelonës.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook