Qendra Jaguar Land Rover Classic Works, ka rikthyer makinën hit në tregun automobilistik pas shumë vitesh.

Jaguar D-Type, ka qenë mbretëresha e 24Orë te ‘Le Mans’ në 1955, ‘56’ dhe 57’.

Pas 60 vitesh kthehet në prodhim me 25 ekzemplarë të gatshëm në dy versione, Short nose dhe Long nose.

Jaguar është ndëtuar rigorozisht nga qendra Jaguar Land Rover Classic Works, në Warwickshire.

 

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook