Një mashinist treni ka shpërthyer në tone raciste ndaj një pasagjereje. Vajza ka akuzuar 58-vjeçarin se ka shprehur urrejtje ndaj saj dhe që në New York quhet krim.

Mashinisti në Nju Jork, 58 vjeç, i cili nisi një debat racist kundër një vajze 25-vjeçare pasi “po fliste me zë të lartë”, akuzohet për një krim të urrejtjes dhe mund të përballet me një vit burg.

Edward Ruggiero, nga Long Island, u kap duke abuzuar në mënyrë racore duke shprehur mllef ndaj Soraya Orelien.

Ai në mënyrë të përsëritur e quan atë majmune dhe b***zezë gjatë udhëtimit të tyre.

Ai u akuzua për kërcënime të shkallës së tretë si një krim i urrejtjes dhe ngacmim të rëndë të shkallës së dytë dhe mund të përballet me një burg dhe një gjobë prej një viti.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook