Kryeministri Rama ka uruar besimtarët myslimanë me rastin e festës së Kurban Bajramit.

Si një ditë e veçantë për besimtarët myslimanë, Rama ka zgjedhur t’i urojë besimtarët me pamje nga kantierët e shumta të punës për rimëkëmbjen e xhamive në mbarë vendin, të cilat i cilëson si pjesë të thesarit tonë të trashëgimisë historike e kulturore.

“MIRËMËNGJES 😃 dhe me këto pamje nga kantieret e shumta të punës për rimëkëmbjen e xhamive në mbarë vendin që janë pjesë e thesarit tonë të trashëgimisë historike e kulturore, ju uroj të gjithë besimtarëve myslimanë. GËZUAR KURBAN BAJRAMIN 🙏”, shkruan Rama në “Facebook”.

MIRËMËNGJES 😃dhe me këto pamje nga kantieret e shumta të punës për rimëkëmbjen e xhamive në mbarë vendin që janë pjesë e thesarit tonë të trashëgimisë historike e kulturore, ju uroj të gjithë besimtarëve myslimanë GËZUAR KURBAN BAJRAMIN 🙏

Gepostet von Edi Rama am Montag, 20. August 2018