Tupac Shakur u shpall i vdekur pas një atentati 22 vjet më parë, por shumë veta refuzojnë të besojnë se ai vdiq atë natë.

Shumë teori sugjerojnë se reperi është ende gjallë dhe mësohet se ai shkoi ilegalisht në Kubë me ndihmën e Fidel Kastros.

Por tani, djali i bosit të shtëpisë diskografike “Death Row Records”, Suge Knight, shprehet se Tupac në fakt, është gjallë dhe jeton në Malajzi.

Në një video në Instagram, pamjet tregojnë qartë Tupac me një xhaketë të kuqe dhe kapelë.

“Video e përditësuar nga Malajzia. Tupac është gjallë. Ai kurrë nuk na la, “shkroi ai duke ndarë imazhin në mediat sociale.

Lajmi është përhapur me shpejtësi në rrjet dhe po videoja po bën xhiron e botës.