Macja e botërorit, Achiles ka parashikuar ndeshjen gjysmëfinale të K Francë – Belgjikë.

Sipas Achiles, finalistija e parë e Kupës së Botës në këtë vit do të jetë Belgjika.

Achiles ka parashikuar saktësisht fitoret e Rusisë ndaj Arabisë Saudite dhe Egjiptit, fitoren e Iranit ndaj Maroku.

Gabimet e Achiles deri më tani kanë qenë parashikimi i fitores së Nigerisë ndaj Argjentinës në fazën e grupeve dhe parashikimi i fitores së Zvicrës ndaj Suedisë në raundin e 16-të.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook