Nuk është skenë e ndonjë filmi apokaliptik, por është ngjarje e reale që ka ndodhur në qytetin e Yazda të Iranit.  

Një stuhi gjigante rëre ka “gllabëruar” e bllokuar për disa minuta qendrën e qytetit iranian.

Pamjet e publikuara në internet tregon stuhinë që dukej si një mjegull e kuqe kishte rënë mbi qytetin Yazda.

Ky qytet iranian konsiderohet si njëri nga qytetet më të vjetra, dhe gjendet në mes të dy shkretëtirave të Iranit.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook