Një Lamborghini Gallardo Super Leggera, teksa ishte duke lëvizuar, papritur është mbuluar nga tymi dhe shoferit iu desh që të ndalojë menjëherë në anë të rrugës.

Pasi shoferi ka dalë, Lamborghini është përfshirë nga flakët, të cilat janë përhapur me shpejtësi duke shkrumbuar makinën e cila kushton rreth 241 mijë dollarë, plotësisht.

Ngjarja ka ndodhur në një nga rrugët e Washington-it në Shtetet e Bashkuara.

Menjëherë kanë shkuar në vendngjarje zjarrfikësit, që bënë të mundur dhe shuarjen e zjarrit. 

Zyrtarët e kompanisë janë duke punuar për zbulimin e shkaqeve të incidentit të papritshëm në super-makinën që s’kishte pasur ndonjë dëmtim.