Ky është momenti tronditës kur një toreador spanjoll u godit nga demi gjatë një shfaqje në Arévalo në Spanjën veriore.

Në pamjet filmike shihet se si demi godet me brirë dhe i hap kafkën toreadorit Juan Jose Padilla.

Si pasojë e goditjes 45 vjeçari mori  një plagë të madhe në kokë prej 20 cm për mbylljen e së cilës u deshën gati 40 qepje.

Por për të mirë ai është jashtë rrezikut për jetën, dhe me shumë fat që i shpëtoi paq një ndërhyrje të tillë horror.

Ndërkohë më parë në vitin 2011 Juan Jose Padilla kishte humbur një sy po në një shfaqje me demat.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook