Guvernatori i Bankes se Shqiperise Ardian Fullani, duke folur gjate nje konference shtypi, ku ka deklaruar se Banka e Shqip벩se ka ulur me 0.25 p벱ind normen baze te interesit dhe se ekonomia shqiptare sipas tij ka pesuar rritje.

Për disa njerëz, mosha është thjesht një numër. Kështu edhe për Mustafa Aruçin, këngëtarin më të vjetër të grupi karakteristik “Pleqtë e Krujës” 104-vjeç.

“Kam hyrë për 104 vjec dhe hala nuk po du me ju nda edhe kët 100 vjec, nuk kam qejf me ju nda, deri në kohën e shpirtit, që të më dalë, të më dali me shokë, të mbajmë njëri-tjetrin me nder, të punojmë të gjithë për njëri-tjetrin e njëri për të gjithë”, tha ai për “DW”.

“Po ju them një fjalë, të rroni sa unë. 5 vëllezër dhe një motër kena qenë që jena rrit e i pari unë, i fundit unë”, tregon ai.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook