Policia italiane ka shkatërruar në orët e para të 15 majit një bandë hajdutësh të cilët akuzohen për 136 vjedhje garazhesh dhe bodrumesh në provincat e Astit dhe Cuneo.

Rreth 30 karabinierë të Kompanisë së Astit ekzekutuan 5 mandate arresti me burg dhe dy arresti shtëpie për 7 persona, italianë, shqiptarë dhe marokene.

Vlera e mallrave të vjedhura llogaritet në mijëra euro. Gjithçka është realizuar në harkun kohor të katër muajve.

Në kuadrin e operacionit me emrin e koduar ‘Gran Bazar’ u sekuestruan para dhe mallra me vlerë disa mijëra euro.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook