Një burrë i cili tradhëtonte gruan është kapur në një dhomë hoteli në Kenia, pasi “miku” i kishte ngecur brenda te dashurës.

Disa persona të cilët ndodheshin në hotel në qyteten e Kitale dëgjuan britmat që vinin nga njëra nga dhomat dhe ngritën alarmin.

Pas mbërritjes së policisë u raportua për ‘problemin’ e çiftit dhe mjekët u thirrën për t’i liruar ata.

Sipas mediave lokale raportohet se burri i kishte thënë gruas së tij se do të ikte në një qytet tjetër për biznes.

Policia ngriti me kujdes çiftin nga vendi ku ndodhenin dhe i çuan në një vend tjetër që mund t’i jepte mundësinë mjekëve t’i jepnin ndihmën e parë.

Pasi mankthi i çiftit mori fund, policia i arrestoi ato.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook