Ky është helikopteri hibrit ‘SureFly’ nga kompania elektrike Workhorse.

Ai ishte një hap më afër realizimit të prodhimit të parë të helikopterit me bateri.

Ndërkohë që ngritja dhe qëndrimi pezull mund të duken të parëndësishme, në fakt i hap rrugë teknologjisë së fluturakeve me energji.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook