Duket si një skenë e ndonjë filmi fantashkencë, por jo, në fakt është një filmim real dhe ka ndodhur në Kinë.

Një stuhi gjigande rëre ka goditur këto ditë qytetin e Golmud, në provincën kineze të Qinghai. Reja prej rërë afrohet me një shpejtësi 20metër/sekondë duke mbuluar gjithçka.

E ndodhur në rrafshnaltën tibetiane, Golmud është një qytet me kushte meteorologjike ekstreme.

Disa javë më parë, qyteti u mbulua nga reshje të dendura dëbore.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook