Kur bëhet fjalë për derbin Cërvena Zvezda – Partizani i Beogradit, incidentet jashtë fushës janë të pashmangshme.

Takimi përfundoi 2-1 në favor të Cervena Zvezdës, por pavarësisht fitores të ekipit vendas, tifozët në shkallët e stadiumit e shndërruan këtë takim në një arenë lufte.

Ultrasit e pandreqshëm serbë, çanë rrethimin e tribunave ku ishin pozicionuar dhe vrapuan për tu përleshur me njëri-tjetrin. 

Nuk mungoi edhe tensioni në fushën e lojës, gjatë së cilës u akorduan 10 kartonë të verdhë dhe 2 të kuq.

Pamjet flasim qartë.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook