Një armiqësi midis dy repereve Cardi B dhe Nicki Minaj është kthyer në një grindje fizike gjatë Javës së Modës në New York mbrëmjen e së premtes.

Dhuna filloi pasi Cardi iu përplas me Minaj mbi ‘gënjeshtrat’ që kjo e fundit po përhapte për të.

Ajo thuhet e u godit në fytyrë nga një roje sigurise përpara se një këpucë e kuqe më takë fluturoi drejt Nicki.

Por reperja mbeti e palënduar nga incidenti.

Dëshmitarët okularë thanë për median amerikane se grindja ndodhi në ballkon e katit të parë të Harper’s Bazaar ICONS, gjatë një shfaqjeje nga Christina Aguilera.

Ishte ylli i televizioneve Rah Ali, një mik i Minaj që hyri në mes të dy repereve për ti ndarë.

Brenda pak sekondash, rojet e sigurisë ndërhynë që situata të mos përshkallëzohej.