Janë mbledhur për të debatuar lidhur me negociatat e Shqipërisë, në emisionin “360 Gradë”, drejtuar nga gazetari Artur Zheji, por debati mes Arjan Çanit dhe Denis Dyrnjasë ka kapur kulmet.

Mes dy gazetarëve pati akuza të ashpra e deri në fyerje, saqë mund të thuhet se vetëm grushtet ishin ato që munguan.

Çani e ka nisur duke iu drejtuar Dyrnjasë se “nuk di çfarë është lajmi”, por gazetari i Top Channel i është kthyer hidhur. “Kur bëja unë lajme ti haje patate të skuqme te dera e Koha Jonë”.

Debati i plotë në studion e emisionit “360 Gradë”:

Çani: Ti s’di ça është lajmi

Dyrnjaja: Kur kam bërë unë lajme ti haje patate të skuqme te dera e Koha Jonë, se kishe ardhur nga Gjirokastra. 

Çani: Mos fyej…

Dyrnjaja: Kur kam bërë unë lajme ti ishe për një copë picë

Çani: Je fëminor, por je edhe debil. Ti me mbiemër Dyrnjaja më tregon mua se nga ke ardh

Çani: Je infantil komplet

Dyrnjaja: Të lejmë të respektojmë por mos më trego mua profesionin

Çani: Ti më lejon mua të jem këtu?!

Çani: Ti falendero atë djalin që të fton

Dyrnjaja: Ti se di pse më fton mua ai

Çani: Ti je një spiker lajmesh

Çani: Doje sherr vëlla…

Çani: Ore ti smë njef mua

Dyrnjaja: Jo, unë të njof

Çani: Ore ti 45 vjeç? Ti dukesh bebe komplet me atë fytyrë..

Çani: Kujdes me picat o hajvan. Ti je një spiker i vogël lajmesh që hap debat

Dyrnjaja: Se na shofin njerëzit

Çani: Po kush njerëz mo, pse ke kaq merak, e kupton ndryshimin ti vjen për njerëzit

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook