Revoltohen banorët e Mirditës, protestojnë kundrejt simboleve turke; shkatërrojne flamurin turk të digës së hidrocentralit.

Dhjetëra banorë të Mirditës kanë hequr flamurin turk nga diga e hidrocentralit të Qafë Mollës.

Ata janë organizuar përmes thirrjeve në rrjetet sociale dhe dy ditë më parë e kanë larguar flamurin turk.

Disa prej banorëve u shoqëruan edhe në Polici, por më pas u liruan.

HEC i Qafë Mollës është ndërtuar nga kompania turke “Ayes as Energy”.

https://www.facebook.com/ShqiperiaeBashkuar.2015/videos/1565666853502699/

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook