Presidenti i Filipineve, Rodrigo Duterte, njihet tashmë për karakterin e tij të ashpër ndaj çdo padrejtësie.

Rreth 7000 përdorues droge janë vrarë nga policia nën urdhrat e Dutertes e po ashtu shumë persona që kanë marrë pjesë në afera korruptive.

Kësaj here, “i pamëshirmshi” Duterte ka bërë copash makinat luksoze të futura kontrabandë në vendin e tij.

75 makina e motorë sportivë përfshi Lamborxhini, Mustang apo Porshe, që arrinin vlerën e 4.2 milionë paund, janë shkatërruar totalisht.

Në një fjalim të mbajtur pak më herët, Duterte tha se nuk do të bëjë që korrupsioni dhe kontrabanda të shkojnë në nivelet më të ulëta gjatë qeverisjes së tij.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook