Mediat serbe raportojnë një ngjarje të çuditshme që flet për një kishe serbe në rajonin e Anamoravës në Kosovë.

Ato shkruajnë se nga një pemë (shelg), në kishën Sv Apostolima Petru i Pavlu, del ujë dhe një lloj materiali i bardhë.

Ndërkohë, prifti Milos Jukic e ka konfirmuar këtë ‘fenomen’, ndërsa nuk dihet ende se çfarë është konkretisht.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook