Nasa ka publikuar së fundmi disa pamje filmike nga planeti Mars, i cili duket i mrekullueshëm.

Pamjet e planetit Mars, që kanë mbërritur në tokë, janë mundësuar nga ‘Nasa Curiosity’.

Sipas informacioneve filmimet janë realizuar që në datën 25 tetor të vitit të kaluar, por janë bërë publike së fundmi.

Detaji i cili vihet re, është se nuancat e tokës janë blu dhe jo kuq ashtu siç kemi menduar ne gjithnjë.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook