Kryeministri Edi Rama e ka nisur më së miri mëngjesin e sotshmëm duke vendosur të bëjë një urim për vogëlushët që festojnë 1 Qershorin kudo që ndodhen ato.

Tek video e postuar në Facebook ai shkruan:

“Gëzuar 1 Qershorin me këto pamje të mrekullueshme të vendit tonë, si edhe pjesëza të transformimeve të Rilindjes Urbane, të përcjella nga vetë fëmijët që janë dhe arsyeja jonë më e madhe për të vazhduar betejën #PërShqipërinëQëDuam me #Shtet #Punë #Mirëqenie”.