Mëngjesin e sotëm, kryeministri Rama ka zgjedhur t’ju urojë shqiptarëve një ditë të mbarë me disa pamje nga muzeu i Kastriotëve në Sinë të Dibrës.

Rama shkruan se pas 27-vjetësh harresë, tashmë muzeu është rilindur për herë të parë, teksa publikon dhe pamjet nga ambjenti jashtë dhe brenda muzeut.

“MIRËMËNGJES 😃 dhe me këto pamje nga muzeu i Kastriotëve në Sinë të Dibrës, i rilindur tërësisht për herë të parë pas 27 vjetësh harrese, ju uroj një ditë të mbarë 😊”, shkruan Rama në “Facebook”.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook