Kryeministri i vendit, Edi Rama, ka zgjedhur t’i kushtojë vëmendje këtë të dielë aksionit për pastrimin e lumit të Gjanicës në Fier.

Një vëmendje tepër të veçantë, kryeministri Rama ka vendosur t’ia kushtojë pastrimit të lumit Gjanica, në të cilin po shemben disa ndërtesa.

Në disa pamje të publikuara, Rama e ka cilësuar Gjanicën si Lanën e dytë Demokratikase.

Ky projekt për rehabilitimin e Gjanicës, bëhet në kuadrin e Programit Kombëtar të Rilindjes Urbane.

🌳

MIRËMËNGJES 😃dhe me këtë moment të fundit të pastrimit të “Lanës së Dytë Demokratikase” (lumit Gjanica që përshkon qytetin e Fierit, e u kthye për çerekshekulli në burim plehrash e përmbytjesh), që i hap rrugën një tjetër transformimi spektakolar të Fierit në kuadrin e Programit Kombëtar të Rilindjes Urbane, ju uroj një të dielë të qetë 🌼

Gepostet von Edi Rama am Samstag, 10. Februar 2018

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook