Një burrë nga Pakistani ka çarë 51 shalqinj me kokë në përpjekje për të thyer rekordin botëror të çuditshëm.

Rashid Naseem, nga Karaçi ka thyer rekordin e mbajtur nga Tafzi Ahmed i Gjermanisë, me 41 shalqinj të çarë një 1 minutë.

Rekordi Botëror është regjistuar në Green Public High School në Pakistan.

Në video 32-vjeçari shihet duke goditur me kokë shalqinjtë dhe në 1 minutë arrin që të çajë 51 copë. Ai brohoritet dhe duartrokitet nga audienca.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook