Rolls Royce dhe Bentley janë dy marka britanike automjetesh të cilat janë konkurentë të lashta me njëri me tjetrin.

Të dyja këto marka janë pjesë e eskortës së Mbretëreshës së Britanisë.

Eskorta përbëhet nga Bentley kurse vetëm makina e mbretëreshës është Rolls Royce. Kjo lë të kuptohet që Rolls Royce është pak më në avantazh.

Po ju kë do zgjidhnit? Shikoni videon e mëposhtme dhe krijoni një përshtypje kush ju përshtatet më shumë.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook