Rusia po teston një dron nënujor, që mund të mbajë një bërthamë nukleare dy megatonesh.

Sipas DailyMail,  arma e Putinit është projektuar për të shkatërruar “bazat e marinës armike” dhe do të jetë në gjendje të udhëtojë deri në 130 km/h.

Gjithsesi Agjencia shtetërore e lajmeve ruse TASS, thotë se presidenti Vladimir Putin tregoi planet për një “dron nënujor” në fjalimin e tij në mars, në të cilin ai u mburr edhe me një sërë armësh të reja bërthamore “të paprekshme ndaj përgjimit të armikut”.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook