Dashuria prindërore është një instikt që tejkalon kufijtë e çdo gjëje tjetër, jo vetëm tek njerëzit, por edhe te kafshët.

Një video e postuar në rrjetet sociale tregon momentin kur një orangutang i vogël përpiqet të largohet nga nëna e tij, por kjo e fundit nuk e le të largohet.

Pas disa përpjekjesh i vogli lodhet i dorëzohet nënës së tij, e cila nuk dëshiron që ai ta braktisë, madje duke e marrë dhe pa dëshirën e tij me vete.

Kujdesi që nëna orangutane tregon ndaj birit të saj është vërtetë shembull dhe të bën të mendosh se dashuria prindërore nuk njeh kufij. 

Për më tepër shihni videon e mëposhtme:

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook