Ambasadori Amerikan Donald Lu ndodhet në qytetin e Bajram Currit, pasi është i ftuar nga “Shoqata Toka”, e cila ka organizuar një event 3-ditor.

Siç shihet dhe në videon e mëposhtme, e publikuar nga “Fax News”, ambasodori ka kërcyer valle tradicionale së bashku me qytetarë të Tropojës.

Ambasadori Lu nuk është i vetmi personalitet i ftuar në këtë event, pasi të pranishëm kanë qenë edhe zyrtarë të lartë të Ministrisë së Mjedisit dhe deputetë të zonës.

Por teksa Ambasadori Amerikan ia marr valleve, një pyetje bëjnë të gjithë: Ku janë “Peshqit e Mëdhenj”, për të cilët Lu theksoi se do të fillonin arrestimet që në muajin Janar…

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook