Ky është momenti i jashtëzakonshëm kur dy gjarpërinj zhvillojnë një betejë të ashpër.

Dy zvarranikët helmues të llojit kobra rrotullohen në “duelin e vdekjes” që e zhvilluan në Limpopo të Afrikës së Jugut.

Personi që filmoi videon ndërhyri për t’i ndarë pas disa minutash, me një shkop në dorë dhe ja doli.

“Ata vetëm vazhduan të rrotulloheshin, prandaj më vonë i kapa dhe i ndava me një shkop, ndërsa secili shkoi në rrugën e vet”, tha Du Toit.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook