Ish-piloti i CIA, John Lear ka shokuar publikun me një deklaratë ku ai pohon se hëna është një vend ku ka jetë, dhe aty jetojnë plot 250 milionë njerëz.

Piloti Lear është mjaft i famshëm për teori konspirative.

“Gjithçka qe keni dëgjuar për hënën është gënjeshtër”, thotë ai.

Ai thotë që ka zbuluar struktura sekrete të hënës, dhe për më tepër ka ndarë me publikun disa gjëra që ai i quan prova për ekzistencën e këtyre formave artificiale.

Disa teori konspirative besojnë që shkencëtarët po fshehin të vërtetën rreth hënës.

“Unë nuk mund ta vërtetojë këtë gjë, pasi do të isha i vdekur. Unë nuk mund të tregoj foto të bëra nga USS Enterprise. Thjesht tregon se si Amerika zhvilloi teknologjinë kaq shpejt duke investuar kaq shumë në kërkimet e Tesla” u shpreh piloti.

Piloti i përshkruan banorët e Hënës si alienë humanoidë.

Në videon e tij, ju mund të shihni disa fotografi që janë shkrepur gjatë një zbulimi të vitit 1946.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook