Edhe pse katalanasit arritën të fitonin 3-0 në ndeshjen e djeshme të vlefshme për javën e 7 në kampionatin spanjoll, ndaj Las Palmas, për qendërsulmuesin e Barcelonës, Luis Suarez duket se gjërat nuk po shkojnë mirë.

Suarez në ndeshjet e fundit ka treguar një formë të dobët, gjë të cilën e ka treguar dhe në sfidën e djeshme ndaj Las Palmas-it.

Teksa mori një asist perfekt nga Lionel Messi në minutat e fundit, uruguajani nuk arriti ta dërgonte topin në rrjetë.

Dhe pas këtij momenti, Luis Suarez, nuk i ka përmbajtur nervat duke dhe ka grisur bluzën e Barcelonës.

Veprimi i pazakontë mund të ketë sjellë dhe pakënaqësi te tifozeria e katalanasve.