Shqiptarët, janë një popull i cili njihet për shpikjet e çuditshme që realizojnë, duke tërhequr vëmendjen e shumë njerëzve .

I tillë është edhe rasti i këtij banori në fshatin Qerret, të rrethit të Gramshit, i cili si duket bën çudira, duke shpikur makinën e çuditshme.

Siç duket edhe në video banori, ka marrë gjysmën e një makine tipi Audi dhe e ka bashkuar me një zetor të vogël, me dy rrota.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook