Duke vijuar “zakonin” e çdo mëngjesi, kryeministri Rama i ka uruar shqiptarëve një ditë të mbarë me një klasifikim nga mediat italiane të 5 sjteteve që kanë shënuar rritjen më të lartë të prenotimeve turistike në vitin e fundit.

Referuar klasifikimit të Rai 3, Shqipëria qëndron në krye si një thesar ende për t’u zbuluar, duke shënuar me +88% rritjen e prenotimeve turistike.

“MIRËMËNGJES 😃 dhe me këtë kalsifikim nga mediat italiane të 5 shteteve që kanë shënuar rritjen më të lartë të prenotimeve turistike në vitin e fundit, ku në krye qëndron si një thesar ende për tu zbuluar Shqipëria, ju uroj një ditë të mbarë 🌟🇦🇱🌟”, shkruan Rama në “Facebook”

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook